Microchip Technology SMAJ24CE3/TR13
SMAJ24CE3/TR13
Part No.:
SMAJ24CE3/TR13
Datasheet:
ShinYuaSMAJ24CE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 43VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
24V
Voltage-Breakdown(Min):
26.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
43V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
11.6A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)