Microchip Technology SMAJ26CAE3/TR13
SMAJ26CAE3/TR13
Part No.:
SMAJ26CAE3/TR13
Datasheet:
ShinYuaSMAJ26CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
26V
Voltage-Breakdown(Min):
28.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
42.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
11.9A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)