Microchip Technology SMAJ26E3/TR13
SMAJ26E3/TR13
Part No.:
SMAJ26E3/TR13
Datasheet:
ShinYuaSMAJ26E3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 26VWM 46.6VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
26V
Voltage-Breakdown(Min):
28.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
46.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
10.7A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)