Microchip Technology SMAJ28AE3/TR13
SMAJ28AE3/TR13
Part No.:
SMAJ28AE3/TR13
Datasheet:
ShinYuaSMAJ28AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
28V
Voltage-Breakdown(Min):
31.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
45.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
11A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)