Microchip Technology SMAJ30CE3/TR13
SMAJ30CE3/TR13
Part No.:
SMAJ30CE3/TR13
Datasheet:
ShinYuaSMAJ30CE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 53.5VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
30V
Voltage-Breakdown(Min):
33.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
53.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
9.3A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)