Microchip Technology SMAJ33E3/TR13
SMAJ33E3/TR13
Part No.:
SMAJ33E3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
ShinYuaSMAJ33E3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 59VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
33V
Voltage-Breakdown(Min):
36.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
59V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
8.5A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)