Microchip Technology SMAJ36E3/TR13
SMAJ36E3/TR13
Part No.:
SMAJ36E3/TR13
Datasheet:
ShinYuaSMAJ36E3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 36VWM 64.3VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
36V
Voltage-Breakdown(Min):
40V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
64.3V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
9.8A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)