Microchip Technology SMAJ40CE3/TR13
SMAJ40CE3/TR13
Part No.:
SMAJ40CE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
ShinYuaSMAJ40CE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 40VWM 71.4VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
40V
Voltage-Breakdown(Min):
44.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
71.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
7A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)