Microchip Technology SMAJ43AE3/TR13
SMAJ43AE3/TR13
Part No.:
SMAJ43AE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
ShinYuaSMAJ43AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
43V
Voltage-Breakdown(Min):
47.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
69.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
7.2A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)