Microchip Technology SMAJ43CE3/TR13
SMAJ43CE3/TR13
Part No.:
SMAJ43CE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
ShinYuaSMAJ43CE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 43VWM 76.7VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
43V
Voltage-Breakdown(Min):
47.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
76.7V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
6.5A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)