Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMAJ45A-E3/5A
SMAJ45A-E3/5A
Part No.:
SMAJ45A-E3/5A
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Datasheet:
ShinYuaSMAJ45A-E3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AC
Series:
TransZorb®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
45V
Voltage-Breakdown(Min):
50V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
72.7V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
5.5A
Power-PeakPulse:
400W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)