Microchip Technology SMAJ45AE3/TR13
SMAJ45AE3/TR13
Part No.:
SMAJ45AE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
ShinYuaSMAJ45AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
45V
Voltage-Breakdown(Min):
50V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
72.7V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
6.9A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)