Microchip Technology SMAJ48AE3/TR13
SMAJ48AE3/TR13
Part No.:
SMAJ48AE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
ShinYuaSMAJ48AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
48V
Voltage-Breakdown(Min):
53.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
77.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
6.5A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)