Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMAJ48CA-E3/5A
SMAJ48CA-E3/5A
Part No.:
SMAJ48CA-E3/5A
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Datasheet:
ShinYuaSMAJ48CA-E3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AC
Series:
TransZorb®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
48V
Voltage-Breakdown(Min):
53.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
77.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
5.2A
Power-PeakPulse:
400W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)