Microchip Technology SMAJ51E3/TR13
SMAJ51E3/TR13
Part No.:
SMAJ51E3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
ShinYuaSMAJ51E3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 51VWM 91.1VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
51V
Voltage-Breakdown(Min):
56.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
91.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
5.5A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)