Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMAJ54CA-E3/5A
SMAJ54CA-E3/5A
Part No.:
SMAJ54CA-E3/5A
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Datasheet:
ShinYuaSMAJ54CA-E3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AC
Series:
TransZorb®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
54V
Voltage-Breakdown(Min):
60V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
87.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
4.6A
Power-PeakPulse:
400W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)