Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMAJ58CA-E3/5A
SMAJ58CA-E3/5A
Part No.:
SMAJ58CA-E3/5A
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Datasheet:
ShinYuaSMAJ58CA-E3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AC
Series:
TransZorb®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
58V
Voltage-Breakdown(Min):
64.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
93.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
4.3A
Power-PeakPulse:
400W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)