Microchip Technology SMAJ58CAE3/TR13
SMAJ58CAE3/TR13
Part No.:
SMAJ58CAE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
ShinYuaSMAJ58CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
58V
Voltage-Breakdown(Min):
64.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
93.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
5.3A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)