Microchip Technology SMAJ60CAE3/TR13
SMAJ60CAE3/TR13
Part No.:
SMAJ60CAE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
ShinYuaSMAJ60CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO214AC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
60V
Voltage-Breakdown(Min):
66.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
96.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
5.2A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)