Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMAJ64A-E3/5A
SMAJ64A-E3/5A
Part No.:
SMAJ64A-E3/5A
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Datasheet:
ShinYuaSMAJ64A-E3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
TransZorb®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
64V
Voltage-Breakdown(Min):
71.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
103V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
3.9A
Power-PeakPulse:
400W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)