Microchip Technology SMAJ64AE3/TR13
SMAJ64AE3/TR13
Part No.:
SMAJ64AE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
ShinYuaSMAJ64AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AC
  • Related Categories
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
Type:
Zener
UnidirectionalChannels:
1
BidirectionalChannels:
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
64V
Voltage-Breakdown(Min):
71.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
103V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
4.9A
Power-PeakPulse:
500W
PowerLineProtection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)