Microchip Technology SMAJ64E3/TR13
SMAJ64E3/TR13
Part No.:
SMAJ64E3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
ShinYuaSMAJ64E3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 64VWM 114VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
64V
Voltage-Breakdown(Min):
71.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
114V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
4.4A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)