Microchip Technology SMAJ70AE3/TR13
SMAJ70AE3/TR13
Part No.:
SMAJ70AE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
ShinYuaSMAJ70AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 70VWM 113VC DO214AC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
70V
Voltage-Breakdown(Min):
77.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
113V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
4.4A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)