Microchip Technology SMAJ70E3/TR13
SMAJ70E3/TR13
Part No.:
SMAJ70E3/TR13
Datasheet:
ShinYuaSMAJ70E3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 70VWM 125VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
70V
Voltage-Breakdown(Min):
77.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
125V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
4A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)