Microchip Technology SMAJ75CAE3/TR13
SMAJ75CAE3/TR13
Part No.:
SMAJ75CAE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
ShinYuaSMAJ75CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
75V
Voltage-Breakdown(Min):
83.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
121V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
4.1A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)