Microchip Technology SMAJ75E3/TR13
SMAJ75E3/TR13
Part No.:
SMAJ75E3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
ShinYuaSMAJ75E3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 75VWM 134VC DO214AC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
75V
Voltage-Breakdown(Min):
83.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
134V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
3.7A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)