Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMAJ78A-E3/5A
SMAJ78A-E3/5A
Part No.:
SMAJ78A-E3/5A
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Datasheet:
ShinYuaSMAJ78A-E3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AC
Series:
TransZorb®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
78V
Voltage-Breakdown(Min):
86.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
126V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
3.2A
Power-PeakPulse:
400W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)