Microchip Technology SMAJ78CE3/TR13
SMAJ78CE3/TR13
Part No.:
SMAJ78CE3/TR13
Datasheet:
ShinYuaSMAJ78CE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 78VWM 139VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
78V
Voltage-Breakdown(Min):
86.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
139V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
3.6A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)