Microchip Technology SMAJ85E3/TR13
SMAJ85E3/TR13
Part No.:
SMAJ85E3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
ShinYuaSMAJ85E3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 85VWM 151VC DO214AC
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
85V
Voltage-Breakdown(Min):
94.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
151V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
3.3A
Power-PeakPulse:
500W
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)