Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBG10A-E3/52
SMBG10A-E3/52
Part No.:
SMBG10A-E3/52
Datasheet:
ShinYuaSMBG10A-E3/52.pdf
Description:
TVS DIODE 10VWM 17VC DO215AA
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
10V
Voltage-Breakdown(Min):
11.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
17V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
35.3A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)