Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBG11A-E3/52
SMBG11A-E3/52
Part No.:
SMBG11A-E3/52
Datasheet:
ShinYuaSMBG11A-E3/52.pdf
Description:
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO215AA
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
11V
Voltage-Breakdown(Min):
12.2V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
18.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
33A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)