Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBG120A-E3/5B
SMBG120A-E3/5B
Part No.:
SMBG120A-E3/5B
Datasheet:
ShinYuaSMBG120A-E3/5B.pdf
Description:
TVS DIODE 120VWM 193VC DO215AA
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
120V
Voltage-Breakdown(Min):
133V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
193V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
3.1A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)