Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBG130A-E3/5B
SMBG130A-E3/5B
Part No.:
SMBG130A-E3/5B
Datasheet:
ShinYuaSMBG130A-E3/5B.pdf
Description:
TVS DIODE 130VWM 209VC DO215AA
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
130V
Voltage-Breakdown(Min):
144V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
209V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
2.9A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)