Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBG13A-E3/5B
SMBG13A-E3/5B
Part No.:
SMBG13A-E3/5B
Datasheet:
ShinYuaSMBG13A-E3/5B.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO215AA
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
13V
Voltage-Breakdown(Min):
14.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
21.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
27.9A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)