Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBG14A-E3/5B
SMBG14A-E3/5B
Part No.:
SMBG14A-E3/5B
Datasheet:
ShinYuaSMBG14A-E3/5B.pdf
Description:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO215AA
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
14V
Voltage-Breakdown(Min):
15.6V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
23.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
25.9A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)