Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBG18A-E3/5B
SMBG18A-E3/5B
Part No.:
SMBG18A-E3/5B
Datasheet:
ShinYuaSMBG18A-E3/5B.pdf
Description:
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO215AA
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
18V
Voltage-Breakdown(Min):
20V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
29.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
20.5A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)