Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBG22A-E3/52
SMBG22A-E3/52
Part No.:
SMBG22A-E3/52
Datasheet:
ShinYuaSMBG22A-E3/52.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO215AA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
22V
Voltage-Breakdown(Min):
24.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
35.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
16.9A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)