Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBG28A-E3/5B
SMBG28A-E3/5B
Part No.:
SMBG28A-E3/5B
Datasheet:
ShinYuaSMBG28A-E3/5B.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO215AA
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
28V
Voltage-Breakdown(Min):
31.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
45.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
13.2A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)