Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBG45A-E3/52
SMBG45A-E3/52
Part No.:
SMBG45A-E3/52
Datasheet:
ShinYuaSMBG45A-E3/52.pdf
Description:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO215AA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
45V
Voltage-Breakdown(Min):
50V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
72.7V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
8.3A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)