Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBG48A-E3/52
SMBG48A-E3/52
Part No.:
SMBG48A-E3/52
Datasheet:
ShinYuaSMBG48A-E3/52.pdf
Description:
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO215AA
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
48V
Voltage-Breakdown(Min):
53.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
77.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
7.8A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)