Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBG64A-E3/5B
SMBG64A-E3/5B
Part No.:
SMBG64A-E3/5B
Package:
DO-215AA, SMB Gull Wing
Datasheet:
ShinYuaSMBG64A-E3/5B.pdf
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC DO215AA
  • Related Categories
Package/Case:
DO-215AA, SMB Gull Wing
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
64V
Voltage-Breakdown(Min):
71.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
103V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
5.8A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)