Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBG70A-E3/5B
SMBG70A-E3/5B
Part No.:
SMBG70A-E3/5B
Datasheet:
ShinYuaSMBG70A-E3/5B.pdf
Description:
TVS DIODE 70VWM 113VC DO215AA
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
70V
Voltage-Breakdown(Min):
77.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
113V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
5.3A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)