Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBG75A-E3/52
SMBG75A-E3/52
Part No.:
SMBG75A-E3/52
Datasheet:
ShinYuaSMBG75A-E3/52.pdf
Description:
TVS DIODE 75VWM 121VC DO215AA
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
75V
Voltage-Breakdown(Min):
83.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
121V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
5A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)