Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBG78A-E3/5B
SMBG78A-E3/5B
Part No.:
SMBG78A-E3/5B
Datasheet:
ShinYuaSMBG78A-E3/5B.pdf
Description:
TVS DIODE 78VWM 126VC DO215AA
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
78V
Voltage-Breakdown(Min):
86.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
126V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
4.8A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)