Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBJ110D-M3/I
SMBJ110D-M3/I
Part No.:
SMBJ110D-M3/I
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
ShinYuaSMBJ110D-M3/I.pdf
Description:
TVS DIODE 110VWM 174VC DO214AA
  • Related Categories
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
TransZorb®
ProductStatus:
Active
Type:
Zener
UnidirectionalChannels:
1
BidirectionalChannels:
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
110V
Voltage-Breakdown(Min):
124V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
174V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
3.45A
Power-PeakPulse:
600W
PowerLineProtection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)