Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBJ120D-M3/I
SMBJ120D-M3/I
Part No.:
SMBJ120D-M3/I
Datasheet:
ShinYuaSMBJ120D-M3/I.pdf
Description:
TVS DIODE 120VWM 190VC DO214AA
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
120V
Voltage-Breakdown(Min):
135V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
190V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
3.15A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)