Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBJ14D-M3/I
SMBJ14D-M3/I
Part No.:
SMBJ14D-M3/I
Datasheet:
ShinYuaSMBJ14D-M3/I.pdf
Description:
TVS DIODE 14VWM 22.9VC DO214AA
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
14V
Voltage-Breakdown(Min):
15.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
22.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
26.2A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)