Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBJ150CA-E3/52
SMBJ150CA-E3/52
Part No.:
SMBJ150CA-E3/52
Datasheet:
ShinYuaSMBJ150CA-E3/52.pdf
Description:
TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AA
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
150V
Voltage-Breakdown(Min):
167V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
243V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
2.5A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)