Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBJ16D-M3/I
SMBJ16D-M3/I
Part No.:
SMBJ16D-M3/I
Datasheet:
ShinYuaSMBJ16D-M3/I.pdf
Description:
TVS DIODE 16VWM 25.6VC DO214AA
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
16V
Voltage-Breakdown(Min):
18.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
25.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
23.4A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)