Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBJ17D-M3/I
SMBJ17D-M3/I
Part No.:
SMBJ17D-M3/I
Datasheet:
ShinYuaSMBJ17D-M3/I.pdf
Description:
TVS DIODE 17VWM 27.2VC DO214AA
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
17V
Voltage-Breakdown(Min):
19.2V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
27.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
22.1A
Power-PeakPulse:
600W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)